אודות המועצה

מידע כללי

  • 1111111111115-->
  • שעות העבודה הרשמיות : 8:00am - 4:00pm בימים ראשון עד חמישי

מילת ברכה

ברוכים הבאים לדף הרשמי של מועצה מקומית טובא זנגרייה, אנחנו נפרסם כאן את הפעילות של המועצה, בנוסף להודעות חשובות לתושבים ולמבקרים.

אודות המועצה

בשנת 1988 הוחלט על הקמת מועצה מקומית ובראשה עמד חוסין אלהייב שהיה מנהל ביה"ס בישוב , החלטה זו שינתה באופן מהותי את המרקם הפנימי ביישוב ..במהלך שנות קיומה נבנו תשתיות ציבוריות , כבישים , מוסדות חינוך ,גנ"י , מאור רחובות , מערכת ביוב ומים חדשה ועוד, ובבת אחת נמצא היישוב במציאות המודרנית עם כל המשמעויות מכך והישוב קבל את פרסי איכות הסביבה והיה מוביל בין הרשויות הנקיות והמטופחות במדינה וכאות לכך הוזמן ראש המועצה חוסיין אלהייב להדליק משואה בהר הרצל כאות הוקרה על פועלו בפיתוח הישוב ובהיותו יו"ר פורום הרשויות הבדואיות בצפון .

יחד עם חברי ועובדי המועצה ונציגי ציבור מהישוב הוכן חזון יישובי "טובא-זנגריה הכפר של הצעירים " _ "חלום של יישוב " וזאת על מנת לשנות לטובה את תדמית הישוב , השקעה מרובה בחינוך ובצעירים , עידוד פעילות חברתית וספורט תחרותי ועוד ...יו"ר המועצה ערך מספר ישיבות מועצה עם כל נציגי המועצה, המחלקות, החינוך, הדת, ומועצת התלמידים למען הגשמת החזון "טובא-זנגריה הכפר של הצעירים "מאחר והגילאים בישוב מגיל 0- עד גיל 44 מהווים 87% מכלל האוכלוסייה ולכן יש להשקיע רבות בקרב בני הנוער והצעירים ולהשקיע רבות בחינוך למען קהילה טובה.

הוכנה והוגשה בקשה לשר הפנים לקבל החלטה בדבר חלוקת ארנונה צודקת מאזור התעשייה צ.ח.ר , שדה התעופה ראש-פינה , מחנה פילון , מאגרי מי קולחין בסביבה ועוד..

צעירי הישוב שומרים על מסורת אבותיהם ומשרתים בכל זרועות הביטחון כולל צ.ה.ל ומג"ב וכו', 16חללים נפלו מהישוב בעת מילוי משימתם הביטחונית.

הרשות נוקטת בצעדי אימון להגברת שיתופי פעולה בין הרשות לתושביה , הופעל ושודרג אתר האינטרנט של המועצה , הוכנה אמנת שירות לעובדי הרשות , נצבו לוחות מודעות בכל הישוב , השלמת פרויקט שמות לרחובות , מספור בתים ושלטי הכוונה וגם הוכנה אמנה למניעת אלימות וונדליזם.

לאחרונה הושג לתושבי הישוב הטבות מס הכנסה בשיעור 12% וגם הוכר לנו כישוב באיזור עדיפות לאומי א'.